Obserwatorzy

niedziela, 21 lipca 2013

Wrażenia z III Kursu patchworku w Toruniu:)

W miniony czwartek odbył się w Toruniu już III Kurs patchworku:) Zgłosiły się 4 osoby, które do tej pory nie miały z nim nic wspólnego, a jedna zaledwie od dwóch tygodni  miała kontakt z maszyną do szycia:)
Przygotowując temat warsztatów pomyślałam, że w tej sytuacji dobrym pomysłem będzie technika crazy. Szalony patchwork nie wymaga, aż takiej precyzji, istnieje duuuża dowolność w budowaniu bloku, można go skończyć nieomal w każdym momencie. Chciałam aby powstała mata na stół, składająca się z trzech bloków crazy, gdzie każdy miałby inny element środkowy ale nawiązujący do tego samego tematu. Już w trakcie kompletowania i cięcia tkanin zdałam sobie sprawę z nierealności tego pomysłu - nie starczy nam po prostu czasu.  Ograniczyłyśmy się do uszycia jednego bloku obszytego ramą i wykończonego lamówką. Szyć miałyśmy oczywiście na profesjonalnych maszynach marki Bernina.
Przygotowałam więc środkowe, pięciokątne elementy bloku, wiele różnych zarówno pod względem koloru jak i wzoru  pasków tkanin, uszyłam pokazowy blok ilustrujący do czego zmierzamy.
Wszystkie etapy szycia dokumentowałam  zdjęciami. Przygotowałam ocieplinę, tkaninę na spód  pracy, tkaniny na ramy i lamówki.
Napisałam kilka słów na temat crazy i czym się różni od klasycznego patchworku i zamieściłam obrazkową instrukcję szycia krok po kroku tak, aby każda z Pań mogła już samodzielnie powtórzyć wszystkie czynności sama w domu. No i oczywiście przyjętym już zwyczajem poszyłam karteczki pamiątkowe wybraną na warsztaty techniką:)
Panie okazały się przemiłymi osobami, mającymi duże wyczucie koloru i praca z nimi była prawdziwą przyjemnością.
Pierwszy raz trzymały w dłoni noże krążkowe, używały takich linijek i mat i znakomicie sobie radziły.

Powoli powstawały bloki crazy:) 


 I w końcu uśmiechnięte i zadowolone buzie po 6 godzinnej pracy z ukończonymi quiltami. Pozostało tylko ręcznie podszyć lamówki po lewej stronie.

 Dziewczyny jesteście wielkie!!!!!!
Czwarta osoba  nie dojechała :(

Jak fajnie!!! pojawiły się nowe buzie obserwatorów - sprawiły mi wielką radość, dziękuję za wizytę - serdecznie pozdrawiam:)19 komentarzy:

 1. Śliczne prace tych dziewcząt,aż trudno uwierzyć,że te osoby po raz pierwszy szyły patchwork!!Ale pod okiem TAKIEGO Nauczyciela to jest jak widać możliwe!!Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 2. grunt to dobry nauczyciel , świetne przedsięwzięcie taki kursik, dziękuję za odwiedziny na moim ważkowym blogu , jeżeli chodzi o grafikę wazki to zrobiłam ją za pomocą papieru transferowego pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. piękne prace uszyły kursantki:) Warsztaty musiały być wyjatkowo udane w tak kameralnym gronie, widać to po usmiechnietych buziach:)))

  OdpowiedzUsuń
 4. Zdolne kursantki + wspaniała nauczycielka = przepiękne prace! Bardzo się cieszę, że Twoje kolejne warsztaty były takie udane!

  OdpowiedzUsuń
 5. Niebywały luksus miały kursantki, takie warsztaty w kameralnym gronie sa niczym indywidualny kurs :) Wcale sie nie dziwie,ze powstały piekne prace :D
  Pozdrawiam serdecznie !

  OdpowiedzUsuń
 6. Marzenko , cóż jeszcze można napisać . Dopieściłaś swoje kursantki . I te pamiątkowe karteczki . Jesteś bardzo dobrą organizatorką .

  OdpowiedzUsuń
 7. Ależ ja zazdroszczę dziewczynom tego kursu. Sama bym chciała w takim uczestniczyć pod okiem takiego nauczyciela. Może kiedyś zorganizujesz taki kursik gdzieś w okolicy Katowic? Prace kursantek bardzo fajne. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 8. takie proste a zarazem w formie skomplikowane ...ale by wyszedł z tych elementów super patchwork ... jestem pod wrażeniem podejścia do kursu, pomysłu i przygotowania kursu gratulacje

  OdpowiedzUsuń
 9. ależ to musi być ekscytujące, jak się prowadzi takie zajęcia! Zazdroszczę i prowadzącej i kursantkom.

  OdpowiedzUsuń
 10. Super przygotowany kurs. Piękne prace z pięknych tkanin. Serdecznie pozdrawiam. Jola

  OdpowiedzUsuń
 11. piękne prace ! bardzo podoba mi sie motyw motyli :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 13. Wspaniała relacja, Marzenko!!!
  Dobry nauczyciel to podstawa...do tego wystarczy odrobina talentu uczestników i piękne prace gotowe!!
  Gratuluję osiągnięć wszystkim Paniom:)

  Pozdrawiam ciepło!!!
  Gosia.

  OdpowiedzUsuń
 14. Fajnie się tak realizować w pracy, robić to co się kocha
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 15. very, very crazy :)))
  prace piękne a panie kursantki szalenie zadowolone.Gratuluję udanego spotkania !♥

  OdpowiedzUsuń
 16. Kolejne piękne prace powstały pod Twoim okiem Marzenko. To olbrzymia przyjemność być na Twoich warsztatach.

  OdpowiedzUsuń
 17. Dla mnie TO jest magia! Ukłony dla Instruktorki i Kursantek!!!

  OdpowiedzUsuń