Obserwatorzy

środa, 22 lipca 2015

Monoprints " Moja Afryka"

Miesiące wakacyjno - remontowe nie sprzyjają realizacji pomysłów ale i tak udało mi się skończyć dwie prace. Dzisiaj ciąg dalszy mojego zauroczenia możliwościami monoprintów i zabawy farbami. 
Z dawnej podróży po Afryce zapamiętałam ceglaste kolory ziemi, wypłowiałe trawy sawanny ( byłam w porze suchej ), żywe, kolorowe rośliny w pobliżu ośrodków wypoczynkowych nad brzegiem oceanu , kolorowe ozdoby na szyjach Afrykanek i batikowe kanga, którymi się owijają. 
Pomyślałam, że te kolory i niektóre wzory spróbuję  pokazać w postaci monoprintów. Zrobiłam ich ponad 20. Niektóre z tych małych elementów powstały przy pomocy zrobionej matrycy, tak jak się to robi w kolagrafii. W niektórych miejscach połączyłam je wspólnym ściegiem atłasowym a w innych plecionymi sznureczkami. Szyje główek ozdobiłam sznurami szklanych koralików a tykwę drewnianymi. Poświęciłam przywiezione korale i maleńkie monoprinty na dole pracy zakończyłam oryginalnymi afrykańskimi koralami zrobionymi z rybich kręgów.
Drugą pracę pokażę jak zrobię zdjęcia :)
Dziękuję za liczne wizyty, witam nowych obserwatorów, zawsze bardzo cieszą mnie Wasze komentarze. 
Na komentarze wymagające odpowiedzi staram się odpowiadać indywidualnie, ponieważ nie jestem pewna czy ktoś zainteresowany przeczyta tutaj odpowiedź :) . 
Do "usłyszenia" :)

10 komentarzy:

 1. Bardzo mi się podoba . Marzenko ciągle zaskakujesz mnie nową techniką , ale chociaż chciałabym podążać za Tobą na razie muszę pozostać na etapie zachwytów . :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo to piękne a jak dla mnie tylko wciąż do podziwiania.Jesteś wielka artystka Marzenko :)
  pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 3. cudo - Afryka to moje klimaty ... nie mylić z klimatem do życia ... piękne monoprinty - pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne to !!! Niesamowite jest to, co wyprawiasz z tkaniną ! Pięknie zapisane wspomnienia. Pozdrawiam :))

  OdpowiedzUsuń
 5. To jest jakaś wyższa szkoła jazdy :))

  OdpowiedzUsuń
 6. O rany!!! To prawdziwy majstersztyk. Nie moge wyjsc z podziwu,wow!!!!

  OdpowiedzUsuń
 7. Już trzeci dzień szukam słów. Powiem więc WOW! bo brak mi słów :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Wspaniale jest pooglądać coś co można zobaczyć tylko u Ciebie - Super, bardzo mi się podoba :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Super pomysl z zycia podrozniczki! Technika monoprintu jest tutaj jak znalazl, a twoje dzielka, Marzenno, sa osobno bardzo wyraziste i razem tworza piekna calosc. Postacie kobiet znakomite!!!

  OdpowiedzUsuń
 10. Tworzysz takie piękne dziełka, po prostu arcydziełka ! Zawsze jak do Ciebie zaglądam "strzelam karpia " z podziwu . Wspaniałe prace !

  OdpowiedzUsuń