Obserwatorzy

czwartek, 16 czerwca 2016

Angelina, tyvek, flizelina i organza - rezultaty warsztatów

Dni 10, 11 i 12.06 były dla mnie bardzo pracowite. Najpierw 10.06 na walnym zebraniu SPP ( Stowarzyszenie Patchworku Polskiego) między innymi ustalałyśmy plany na ten i przyszły rok - konkursy, wystawy, warsztaty i szeroko pojętą popularyzację naszego zamiłowania - patchworku. Spotkanie skończyło się bardzo późno a następnego dnia prowadziłam już pierwszy dzień warsztatów z mixed media w Szkole Patchworku u Ani Sławińskiej. 
11.06 poznawałyśmy co to jest, jakie są rodzaje i do czego można wykorzystać włókna angelina hot fix i co można wyczarować i w jaki sposób, z organzy.
Pomysłowość uczestniczek warsztatów przeszła moje najśmielsze oczekiwania. Powstały piękne prace wykorzystujące tylko jeden z materiałów lub łączące w harmonijny sposób zarówno angelinę jak i kolorową organzę.
Zobaczcie sami:

Po zakończonych warsztatach pojechałyśmy do "Wytwórni śliczności " gdzie szyłyśmy dla dzieci topy kołderek  przeznaczonych na kiermasz towarzyszący wystawie i warsztatom z okazji III Zjazdu Twórczo Zakręconych w Krasnymstawie.

Następnego dnia 12.06  w programie był tyvek i kolorowa fizelina. Tyveku miałyśmy trzy rodzaje a każdy z nich daje inne efekty, a więc inne możliwości wykorzystania. Korzystałyśmy z farb Lumiera, nagrzewnic i lutownic. Z flizeliny tworzyłyśmy tło naszych prac i efektowne ornamenty.
Pomalowany tyvek dawał  np. takie wspaniałe odkształcenia, które można było wykorzystywać w całości lub wycinać fragmenty.


Prace, które powstały tego dnia zachwycały tak jak poprzednie, niektóre były jeszcze niedokończone:
 Powstało mnóstwo próbek możliwych do późniejszego wykorzystania, wypróbowałyśmy prawie wszystkie przewidziane możliwości naszych materiałów ale... czas upływał tak szybko..... 
Na koniec uczestniczki warsztatów otrzymały płytkę DVD z utrwalonymi na niej informacjami - co, po co, w jakiej kolejności i dlaczego :)


 Panie zakupiły woreczki z 18 kolorami angeliny i trzy rodzaje tyveku i na pewno w niedługim czasie powstanie znowu coś ładnego. 
A ja dziękuję uczestniczkom warsztatów za miłą zabawę i bardzo się cieszę, że warsztaty i nowe techniki tak bardzo się podobały. Posyłam Wam słoneczny uśmiech z tarasu w ogrodzie  Dziękuję wszystkim za wizyty i pozostawiane komentarze, które z wielka radością zawsze czytam :)

6 komentarzy:

 1. Wspaniałe, oryginalne prace !!!
  Topy na pewno były szyte na III Festiwal Twórczo Zakręconych w Krasnymstawie i tam będę miała okazję je podziwiać. Zjazd w Ustroniu dopiero w listopadzie i na razie warsztaty są dopiero planowane.
  Pozdrawiam Marzenko słonecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. masz rację Tereniu już pędzę poprawić, a cały czas coś mi się nie zgadzało bo pamiętałam, że ma być w Krasnymstawie :) chyba jeszcze nie odespałam tych dni :)

   Usuń
 2. Piękne prace uszyły uczestniczki! Wspaniałe! I takie zabawne, wesołe.

  OdpowiedzUsuń
 3. Marzenko, wspaniałe warsztaty i wspaniałe prace. Zazdroszczę uczestniczkom, to dla mnie zupełnie nowe możliwości i materiały. Ale może kiedyś mi się uda wziąć udział, szkoda, że nie można korespondencyjnie....

  OdpowiedzUsuń
 4. wybitna nauczycielka, zdolne uczennice, Tyvek, Angelina & Co. - czegóż trzeba więcej, aby tworzyć małe fragmenciki sztuki???

  OdpowiedzUsuń
 5. Sliczne prace powstaly,kwiaty tez sliczne..pozdrawiam .)

  OdpowiedzUsuń