Obserwatorzy

piątek, 16 października 2020

Starorzecze

 Zostań w domu szyj patchworki - od wielu miesięcy w tym ciężkim okresie przyświeca quilterkom takie przesłanie. Nie jest więc zaskoczeniem, że powstało sporo nowych prac, które postaram się po kolei pokazać.

Na Targach poznańskich quilt Uskok i Witraż ( ciągle zapominam go pokazać ) cieszyły się dużym zainteresowaniem i tam właśnie narodził się pomysł trzeciego quiltu łączącego cechy obydwu. Tak powstał quilt Starorzecze.

Uszyty jest również z wąskich, batikowych paseczków, resztek już nie wystarczyło więc cięte były z metra. Koryta rzek naszywane są z otwartymi brzegami, mają ujednoliconą kolorystykę gdzieniegdzie przetykaną kolorami sąsiadujących bloków i wystają poza powierzchnię quiltu. Uszyłam  4 kwadratowe bloki w różnych kolorach i umieściłam pomiędzy korytami rzek. Lewa strona pracy jest płaska, uszyta z pozszywanych pasków, prawa jest z bloków 3D z brzegami raw edge.

Całość tak jak i dwie pozostałe mają ten sam wymiar 120 x 80 cm

Od takiego szkicu na papierze wszystko się zaczęło, wyodrębniłam 8 części i każda szyta była oddzielnie a dopiero potem łączona w całość


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz